Заміни членів ОВК від кандидатів у Президенти України станом на 18 квітня 2014 року

Згідно Пункту 2 Частини 3 Статті 30 Закону України «Про вибори Президента України» повноваження члена окружної виборчої комісії припиняються достроково «внесенням подання про заміну члена виборчої комісії відповідним кандидатом на пост Президента України».

Постановою №297 від 17.04.2014 та Постановою №330 від 18.04.2014 ЦВК провела заміни 313 членів ОВК від усіх суб’єктів виборчого процесу. Станом на 18 квітня 2014 року заміни своїх членів окружних виборчих комісій здійснили усі кандидати крім Тимошенко Ю.В. та Шкіряка З.Н.


Назад

Графік демонструє кількість замін членів ОВК, здійснених суб’єктами виборчого процесу у розрізі КАНДИДАТ / ОБЛАСТЬ / ПОСАДИ. Клік на прізвищі обраного кандидата у президенти дає змогу побачити перелік областей, в яких цей кандидат замінював членів ОВК. Клік по обраній області дає змогу побачити, скількох голів, заступників голів, секретарів та членів ОВК було замінено кандидатом у цій області.

Інтерпретація.

Загалом по Україні було замінено 39 голів (18,3%), 27 заступників голів (12,6%), 31 секретарів (14,5%) та 216 членів (6,1%) окружних виборчкомів. Найбільшу кількість замін провели кандидати Цушко В.П. (64) та Кузьмін Р.Р. (27).

Проведення замін членів ОВК кандидатами у президенти пояснюється тим, що деякі з кандидатів є технічними і використовуються для того, щоб за допомогою їхніх квот у виборчкомах встановити контроль над адмініструванням виборів на рівні ОВК. Це у свою чергу свідчить на користь того, що практика маніпуляцій із складами окружних комісій, яка була присутня на попередніх загальнонаціональних виборах, застосовується і на виборах Президента України 2014 року.

Моніторингово-аналітична група «ЦИФРА» продовжуватиме відслідковувати зміни у складах ОВК з тим, щоб виявляти приховані зв’язки між кандидатами у президенти, а також встановити їхню інтенсивність та вплив як на виборчий процес, так і на результати голосування 25 травня 2014 року.

Суб'єкти виборчого процесу, яких представляли на президентських виборах 2010 (ІІ тур голосування) і парламентських виборах 2012 р.р. члени ОВК від кандидатів у президенти на виборах 25 тарвня 2014 року

Участь членів окружних виборчих комісій у складах ОВК на попередніх президентських виборах 2010 року (ІІ тур голосування) і парламентських виборах 2012 року

Проект здійснюється за фінансової підтримки Міжнародної Фундації Виборчих Систем (IFES)