Участь членів окружних виборчих комісій у складах ОВК на попередніх президентських виборах 2010 року (ІІ тур голосування) і парламентських виборах 2012 року

Згідно пункту 2 частини 4 статті 11 Закону «Про вибори Президента України» одним із етапів виборчого процесу є утворення окружних та дільничних виборчих комісій. Постановою №268 від 14.04.2014 Центральна виборча комісія України утворила 213 окружних виборчих комісій. Правом на подання кандидатур до складу окружних виборчих комісій скористався 21 із 23 кандидатів у президенти.


- кількість членів окружних виборчих комісій від кандидата, які брали участь у роботі ОВК на виборах Президента України 2010 року (ІІ тур голосування)

- кількість членів окружних виборчих комісій від кандидата, які брали участь у роботі ОВК на парламентських виборах 2012 року

- кількість членів окружних виборчих комісій від кандидата, які брали участь у роботі ОВК як на виборах Президента України 2010 року (ІІ тур голосування), так і на парламентських виборах 2012 року

- кількість членів окружних виборчих комісій від кандидата, які не брали участі в роботі ОВК на виборах Президента України 2010 року (ІІ тур голосування) і парламентських виборах 2012 року

Інтерпретація.

Графік демонструє кількість членів ОВК від кандидатів у президенти, які брали участь у роботі окружних виборчих комісій на президентських виборах 2010 року (ІІ тур голосування) і парламентських виборах 2012 року.

722 члени ОВК (17,33%) із 4 165 (100%) були членами окружних виборчих комісій на двох минулих загальнонаціональних виборах:

  • — 196 осіб (4,7%) брали участь в роботі ОВК на президентських виборах 2010 року (ІІ тур голосування)
  • — 375 осіб (9%) брали участь в роботі ОВК на парламентських виборах 2012 року
  • — 151 особа (3,6%) брала участь в роботі ОВК на виборах 2010 і 2012 р.р.

За результатами формування ОВК кандидатів у президенти можна умовно поділити на 3 групи.

До першої групи відносяться кандидати, які делегували в ОВК осіб без досвіду роботи в окружних виборчих комісіях на минулих президентських і парламентських виборах (Кузьмін Р.Р., Маломуж М.Г., Рабінович В.З., Саранов В.Г., Царьов О.А., Цушко В.П., Ярош Д.А.).

До другої групи належать кандидати, деякі члени ОВК від яких брали участь у роботі окружкомів на минулих загальнонаціональних виборах (Богомолець О.В., Бойко Ю.А., Гриценко А.С., Клименко О.І., Королевська Н.Ю., Куйбіда В.С., Ляшко О.В., Тягнибок О.Я.).

Третя група – кандидати, значна кількість членів окружних комісій від яких не вперше делегуються на посади в ОВК (Добкін М.М., Порошенко П.О., Симоненко П.М., Тимошенко Ю.В., Тігіпко С.Л., Шкіряк З.Н.)Добкін М.М. і Тимошенко Ю.В. є лідерами за кількістю членів ОВК із попереднім досвідом роботи в окружкомах. Це пояснюється тим, що їх кандидатури підтримали та офіційно номінували відповідно Партія Регіонів та ВО «Батьківщина» – політичні сили із розвиненими партійними структурами, які можуть забезпечити для своїх кандидатів кадрове наповнення в ОВК.

У даному контексті звертають на себе увагу кандидатури Порошенка П.О. і Шкіряка З.Н.. Третина від загальної кількості членів ОВК від цих кандидатів була задіяна у виборчих процесах 2010 і 2012 р.р..

Суб'єкти виборчого процесу, яких представляли на президентських виборах 2010 (ІІ тур голосування) і парламентських виборах 2012 р.р. члени ОВК від кандидатів у президенти на виборах 25 тарвня 2014 року

Заміни членів ОВК від кандидатів у президенти України станом на 18 квітня 2014 року

Проект здійснюється за фінансової підтримки Міжнародної Фундації Виборчих Систем (IFES)