Афіліація членів окружних виборчих комісій перед голосуванням 31 березня і 21 квітня 2019 року, вибори Президента України 2019

10 квітня ЦВК сформувала 199 окружних комісій для повторного голосування на виборах Президента України 21 квітня 2019 року.

Відповідно до закону, комісії формуються з подань двох кандидатів, що беруть участь у повторному голосуванні. Кожен з них має право подати по сім кандидатур в кожну ОВК.

Разом кандидати Зеленський В.О. та Порошенко П.О. подали в окружні комісії 2 772 осіб - 1 379 і 1 393 членів комісій відповідно. Ще 14 членів ОВК були подані Центральною виборчою комісією.

70% членів новоутворених комісій працювали в ОВК перед першим туром виборів. За поданням Зеленського В.О. таких членів комісій - 55%, за поданням Порошенка П.О. - 84%.

На першій інтерактивній візуалізації відображено афіліацію діючих членів ОВК у першому турі виборів, що дозволяє прослідкувати кадрові зв’язки між переможцями першого туру та іншими кандидатами. Слід врахувати, що частина цих зв’язків могла існувати до першого туру виборів, а частина - виникнути після 31 березня.

У керівному складі ОВК кандидати одержали пропорційну кількість посад голів та секретарів ОВК. До другого туру голосування кандидат Зеленський В.О. залучив 14 голів та 28 секретарів ОВК, які не працювали в окружкомах у першому турі. У кандидата Порошенка П.О. - 10 і 9 нових голів та секретарів ОВК відповідно.

Кожен третій голова ОВК обіймав посаду голови комісії у першому турі; кожен п’ятий секретар комісії працював секретарем ОВК.

Кандидат Зеленський В.О. рекрутував 59 голів та 55 секретарів ОВК з осіб, які працювали членами ОВК у першому турі виборів. Кандидат Порошенко П.О. залучив 56 та 57 членів ОВК з першого туру на посади відповідно голів та секретарів комісій.

Загалом, 12% діючих голів та 19% секретарів ОВК не приймали участі в роботі комісій у першому турі виборів.

Звідки

Куди

На другій інтерактивній візуалізації відображено формування керівного складу ОВК перед повторним голосуанням.

Перший стовбчик візуалізації вказує на кількість членів ОВК від кандидатів першого туру виборів, які задіяні до роботи в комісіях у другому турі. Наприклад, на повторному голосуванні в ОВК працюють 25 членів комісій, які у першому турі представляли кандидата Безсмертного Р.П.

Другий стовбчик вказує на посади, які обіймали ці члени комісій у першому турі. До прикладу, сьогодні в комісіях на різних посадах працює 77 осіб, які працювали на посадах голів ОВК у першому турі виборів.

Третій стовбчик демонструє кількість змін у посадах членами ОВК між двома турами.

Четвертий стовбчик означає кількість діючих членів ОВК, залучених кандидатами до другого туру, які працювали в комісіях у першому турі.

Загалом, два з трьох членів ОВК працювали в попередніх складах комісій. 88% голів і 81% секретарів комісій працювали в ОВК у першому турі.