Як кандидати замінюють членів ОВК?
По-різному

В Україні використовується політична модель формування виборчої адміністрації - виборчі комісії формуються з представників кандидатів та політичних партій. Однією з переваг політичної моделі є можливість рівного представництва для різних політичних сил у виборчих комісіях, а також взаємний контроль політичних сил за діями один одного.


Одним із недоліків політичної моделі є масові заміни членів виборчих комісій. Це явище характерне як для президентських, так і для парламентських виборів. Масові заміни членів виборчкомів пов’язані з феноменом “технічних кандидатів”.

МАГ “ЦИФРА” розробила інтерактивну візуалізацію, на якій відображено заміни членів Окружних виборчих комісій (ОВК) на виборах Президенат України 2019 року.


У колонці зліва відображені імена кандидатів у президенти, які внесли подання на членів ОВК.


Кружечки означають членів комісій. Навдення курсору на кружечок дає можливість побачити ім’я актуального члена ОВК, номер територіального округу, посаду, а також ім’я кандидата, який вніс подання на члена комісії.


Кольори кружечків означають актуальний статус члена комісії та кількість замін, проведених кандидатом: сірий колір позначає членів ОВК, які працюють в комісіївід моменту її створення і жодного разу не були замінені; оранжевим кольором позначені члени ОВК, замінені один раз; червоним - двічі; голубим - тричі; світлозеленим - чотири рази; зеленим - п’ять разів. Чорний колір позначає членів ОВК, повноваження яких було припинено без наступної заміни.


Натиснувши на ім’я конкретного кандидата ви зможете побачити, скільки замін членів ОВК він здійснив. Інформація по кількості замін у керівному складі комісій кожним канддатом виводиться у блоці справа.


Натиснувши на “показати за кандидатами” справа внизу можна побачити розподіл замін за кожним кандидатом. Щоб повернутись до попереднього вигляду візуалізації, натисність “показати разом” справа внизу.


Візуалізація дозволяє прослідкувати різні патерни замін членів ОВК кандидатами у президенти.

Візуалізація відображає кількості замін членів ОВК станом на 22 березня 2019 року.